top of page

HİKAYEMİZ

Çok Önemli Çocuklar mı? Evet burası dünyadaki bütün çocukların çok önemli olduğu savıyla oluşturulmuş ve geleceğimizin en değerlileri adına kurulmuş, hayalperest yaşam alanı sunulan Çok Önemli Çocuklarımızın yeri.

 

İki eğitimci kardeşin dayanışması ve sevenlerinin onlara destek olması ile kuruldu Çok Önemli Çocuklar…

 

Detayları merak ediyorsunuz değil mi?

Kurucumuz ve aynı zamanda okullarımız arası genel koordinatörümüz, kendini pinpon topu olarak tanımlayan sevgili Özge Yurdaer BÜLBÜL 1987 Ankara doğumlu. 2 kız çocuk annesi. Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümünden 2009 yılında mezun olduktan sonra, Pedagojik Formasyonunu 2010 yılında tamamlamış, gerek yurtiçi gerek yurtdışında Okul Öncesi ile ilgili bir çok eğitim programında yer almış, ne bulursa okuyan, yaşamayı çok seven, an’da ve kendinde kalmayı ilke edinen, müziksiz yaşayamayan bir ana.

 

Yıl 2014… Bir gün yine eşiyle ve ailesiyle hayallerini paylaşırken oldu ne olduysa. Özge hanım hayatının her anında mücadele ve çaba ile güç bulduğunu, bu şekilde hayatı daha çok sevdiğini söylüyor. Emek verdikçe güzelleşiyor her şey.

Gelin bundan sonrasını onun ağzından kısaca! dinleyelim;

3976478.jpg
5_edited.jpg

Okul öncesi eğitimden daha geriye gideceğim. Bir çocuğun hayatını anlamlandırması, doğduğu an başlıyor. Doğduğu andan, hatta doğum öncesinden itibaren koşulsuz sevilen, saygı duyulan bir çocuğun kendini sevmesi ve hayatı boyunca hem mutlu, hem de etrafındaki olaylarla ilgili farkındalık kazanması  kaçınılmaz.

2009 da meslek hayatıma başlayıp ergenlik dönemindeki çocukların Matematik fobisi altında yatan nedeni keşfettiğimde, aslında mevzunun daha derin olduğunu anladım. Çocuklar matematiği sevmiyor, korkuyor, bu önyargı ile zaten çaba sarfedemiyor ve başarılı da olamıyorlardı. Karşı karşıya olduğum tüm sınıflarda ilk hedefim hep öğrencilerimin önce beni sevmesiydi. Çünkü öğretmenini seven dersi de sever, severse zor da olsa başarır. Ve ergenlik döneminin başlangıcında yada ortasında bulunan bireylerle çalıştığımda ilk yaptığım her zaman onları anlamaktı. Öğrencim kaç yaşında olursa olsun onu sevdiğimi, koşulsuz kabul ettiğimi hissettiğinde zaten matematik ve diğer alanlardaki başarısı arkasından geliyordu. Bugün hala telefonlarım çalıyor ve iyi ki sizi tanımışım Özge Öğretmenim cümlelerini duyuyorsam bu benim mesleki anlamda en büyük tatminim ve ödülümdür.

Şimdi henüz 2 yaşında okula başlayan mini mini yavrular için durum hiç de farklı değil. Tek ihtiyaçları olan koşulsuz sevgi, sunulan özgür bir ortam, doğa, su, orman, hayvanlar, daha az karbon salınımı ve keşfedecekleri derin bir dünya…

Evet yıl 2014… 2014’ün başları eşimle oturduk hayallerimi anlatıyorum. Kaçıncı kez bilmiyorum ama şöyle olsa, şunu da yapsam filan diyorum… Hukukçu olan eşim, hayallerini yaşamaya başlıyoruz dedi veee sıvadık kolları.

Kız kardeşlerim Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi mezunu olunca kurumsal hedeflerimize öncelikle Anaokulu ile başlamak istedik. Anaokulu’na uygun, çocuklar için mükemmel olan yapı arayışlarına girdik. Yaklaşık 1 ay didik didik ettik her yeri, bir çok gayrimenkul danışmanıyla görüştük ama sonuç hüsran. Minicik, günışığı almayan sınıflar, çocukların ihtiyaçları düşünülmemiş alanlar… Çocuklar gelişim çağında ve güneş ışığından faydalanmalılar, ferah bir ortamda büyümeliler. Gönlümüz hiç razı gelmedi. Ama asıl olan nitelikli olmaktı. Amacımız yapmak için yapmak yada merkeze koyduğumuz şey para kazanmak değildi. Biz aile olarak tez canlı ve çocukları çok seven insanlarız. Yaptığımız işi dört dörtlük yapmak üzere oluşturulmuş genetiğimiz. :) Küçük hayallerimiz bizi kocaman bir gerçeği yaşamaya sürüklerken Eryaman’da bağımsız bir arsa bulduk. Okul olarak inşaa edebileceğimiz bir arsa. Yani çiz hayallerini sonra yaşa! Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Evet dedik, işte aradığımız bu! Gerçekten geriye dönüp baktığımda inanamıyorum biliyor musunuz? Nasıl diyorum? Ama şunu biliyorum “Öz’ün doğru olsun, gerisi gelir.” Gerçekten önemli olan niyet!

1118.jpg
32.jpg

Nasıl bir planlama yaptık orasını bilmiyorum lakin, bize inanan 30 ailemiz olsun yeter dedik, 2015 yılı olarak ilk yılımızda yaklaşık 2 ayda 80 ailemiz bize güvendi ve gözümüzün önünde büyüyen çocuklarla, bağımızın hiç kopmadığı aileler tanıdık. Açmıyoruz dediğimiz sınıfları açtık. 1 yaş arayla planladığımız sınıfları 3-6 aylık periyotlara ayırıp daha kaliteli, daha nitelikli bir hizmete ulaştık. Ve sonraki yıllarda daha eğitim dönemi başlamadan, aylar öncesinden kontenjanlarımızı doldurur olduk. Maalesef kontenjanımız dolu olduğundan aramıza dahil olamayan güzel ailelerimiz oldu. Zaman zaman içimde kaldınız  ama 2. Çocuğum mutlaka sizinle büyüyecek diye aradıkları oluyor. ☺

Tüm bunlar olurken yanımızda kim vardı biliyor musunuz? Öncelikle dürüstlüğümüz ve şeffaflığımız sonra bize ve geçmiş deneyimlerimize güvenen ailelerimiz, velilerimiz, çocuklarımız ve ekibimizdeki çalışma arkadaşlarımız ! Çocuklar çok önemliydi ve biz hep bunu içimizde hissederek hareket ettik. Kendi çocuğumuz için düşünmediğimiz hiçbir şeyi okulumuzdaki çocuklarımız için düşünmedik, hatta dünyadaki hiçbir çocuk için düşünmedik.

Bugün Çok Önemli Çocuklar Anaokulunu başarılı yapan ve liderliğe taşıyan temel unsur, farklı eğitim anlayışı ve uygulaması, güçlü finansal yapısı ve verdiği sözlerin mutlak yerine getirilmesi üzerine kurulu çalışma ahlakıdır.

Bizim orta ve uzun vadeli amacımız; ülke, millet ve dünya geleceğinde çok önemli olan çocuklarımızı, 2-6 yaş çocukluk döneminde en doğru şekilde yönlendirmek, çocuklarımıza ve ailelerimize fırsatlar sunmak, ileriki yaş dönemlerinde sağlıklı karar verebilen mutlu bireyler olmalarını sağlamaktır.

Biz aramızdaki duygusal bağı her geçen yıl güçlendiren ÇOK ÖNEMLİ BİR AİLEYİZ! Biz hep birlikte bir bütünüz. İyi ki varsınız. Hep birlikte çok güzel bir dünya bırakacağız çocuklarımıza…

814.jpg
bottom of page